درباره انتشارات دارالفنون

مجموعه انتشارات دارالفنون در سال 1390 فعالیت خود را در زمینه نشر و چاپ کتاب آغاز نمود. در ابتدا از همکاری ناشرانی چون نیما، پارسینه، سلسله مهر و… در جهت ترویج علم و فرهنگ بهره برد. سرانجام و پس از طی مراحل بسیار، در سال 1394 موفق به اخذ مجوز رسمی انتشارات دارالفنون به شماره مجوز 12245 از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد گردید. 

لوگوی انتشارات دارالفنون با استعاره از شعر زیبای ناصر خسرو فیلسوف و حکیم بزرگ ایرانی قرن پنجم هجری قمری طراحی شده است. این لوگو در سال 1400 در اداره ثبت علائم تجاری به نام انتشارات دارالفنون ثبت گردیده است و آگهی رسمي ثبت علامت تجاري آن در روزنامه رسمی قوه قضائیه به شماره 22260 به چاپ رسیده است.

در ادامه بخش‌هایی از این قصیده زیبا با صدای گرم زنده‌یاد استاد ایرج بسطامی تقدیم به شما همراهان گرانقدر دارالفنون می‌گردد…

ناصر خسرو
نکوهش مکن چرخ نیلوفری را
برون کن ز سر باد و خیره‌سری را
بری دان از افعال چرخ برین را
نشاید ز دانا نکوهش بری را
به چهره شدن چون پری کی توانی؟
به افعال ماننده شو مر پری را
چو تو خود کنی اختر خویش را بد
مدار از فلک چشم نیک اختری را
تو با هوش و رای از نکومحضران، چون
همی برنگیری نکومحضری را
اگر تو از آموختن‌سر بتابی
نجوید سر تو همی سروری را
درخت تو گر بار دانش بگیرد
به زیر آوری چرخ نیلوفری را

ما در انتشارات دارالفنون در طول بیش از یک دهه فعالیت، همواره سعی‌مان بر این بوده است که با همراهی اساتید، مولفین و مترجمین خبره به نشر و چاپ کتاب‌های دانشگاهی غنی و ارزشمند در رشته‌های مختلف بپردازیم و بدین وسیله در جهت ترویج و اعتلای دانش روز و کاربردی در سطح کشور گامی هرچند کوچک برداریم. در همین راستا افتخار همکاری با موسسات و سازمان‌های مختلفی نظیر انجمن مدیریت ایران، اتحادیه انجمن‌های علمی فناوری، نوآوری و تجاری‌سازی، بانک ملت، شرکت پرشین ویژن، موسسه موسیقی آواز پارت، کلینیک روانشانسی روانمهر، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، انتشارات پارسینه، نشر نیما، نشر سلسله مهر و … را نیز داشته‌ایم.